Descubre 1- dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego

O czym opowiada podręcznik Descubre 1 dla szkoły średniej?

Podręcznik Descubre 1 jest przeznaczony dla uczniów szkoły ponadpodstawowej. Seria książek pod tym tytułem to idealny przewodnik, dla wszystkich tych, którzy mają zamiar rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z nauką tego języka. Z tych przewodników mogą korzystać uczniowie po ukończeniu czternastego roku życia, lub na początku edukacji w szkole średniej. W skład tej serii wchodzą cztery podręczniki. Te książki wyróżniają się w główniej bardzo dobrze rozbudowaną warstwą merytoryczną, systematyzującą i ułatwiającą pracę dla nauczyciela lub egzaminatora. Oprócz tego można znaleźć tam praktyczną część ćwiczeniową, jak również została tam dołączona płyta CD z nagraniami, która pozwala rozwinąć umiejętności rozumienia ze słuchu, tak istotne w trakcie codziennej komunikacji w tym języku.  Warto podkreślić, że Descubre1 jest jednym z najchętniej wybieranych podręczników do nauki języka hiszpańskiego, zarówno przez nauczycieli jak również uczestników kursu szkoły językowej. Co więcej, książka ta pozwala uczniom na zapoznanie się z kulturą tego państwa w różnych regionach tego kraju, jak również w kilku krajach Ameryki Południowej jak Kolumbia, Peru, Argentyna czy Urugwaj, czy w Ameryce Północnej jak Meksyk. 

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Język hiszpański to obok języka angielskiego i niemieckiego, jeden z najpopularniejszych języków obcych, których chcą uczyć się uczniowie w szkole średniej. Duży wpływ na tego typu stan rzeczy ma między innymi bardzo popularny serial na Netflixie- Dom z papieru, który jak wiadomo jest zlokalizowany w Madrycie i innych hiszpańskich miastach. Serial cieszy się dużą popularnością również w naszym kraju. Oprócz tego, językiem hiszpańskim mogą szczególnie interesować kibice hiszpańskiej piłki, szczególnie Realu Madryt i FC Barcelony, które są wyjątkowo popularne nie tylko w Europie, ale również w wielu krajach azjatyckich, jak również w Ameryce Północnej i Południowej. Podsumowując, warto rozpocząć przygodę z tym językiem.